Emil Hekele | Stevens Bikes-Emilio Sport


Emil Hekele (narozen 31. března 1977 v Zábřehu na Moravě) je český cyklokrosový reprezentant jezdící za tým STEVENS BIKES-EMILIO SPORT.
V lednu 2017 se Emil Hekele probojoval po dlouhých osmnácti letech na mistrovství světa v cyklokrosu, které se konalo v lucemburském Bieles, kde se v elitní kategorii umístil na krásném 22. místě.
Emil Hekele je také výborným silničním cyklistou a dráhařem. Na dráze sklízel velké úspěchy v dráhových disciplínách v týmu ASC DUKLA PRAHA.
V aktuálním světovém cyklokrosařském mezinárodním žebříčku UCI je Emil k dnešnímu dni (16. 2. 2017), na 74. místě.

Emil Hekele.

Emil Hekele žije v moravských Lošticích a je synem Emila Hekeleho staršího, který byl úspěšným československým cyklistickým reprezentantem na silnici a v dobách své největší slávy jezdil za ŽDB Bohumín.
Oslovit Emila Hekeleho, aby se stal patronem a účastníkem letošního 4. ročníku Pekla Moravy 2017, mě napadlo, když jsem sledoval televizní přenos z letošního mistrovství světa v cyklokrosu z lucemburského Bieles.
Pro jeho patronát nad „Peklem“ hovořilo to, že je Emil výborný a všestranný cyklista a že je amatér, avšak svou výkonností a umem se neztratí ani mezi nejlepšími českými a světovými profesionály v cyklokrosu, o čemž svědčí i jeho letošní účast na mistrovství světa v cyklokrosu v kategorii „Elite“.
Zamlouvalo se mi, že Emil je Moravák s rodinnými vazbami na severní Moravu a že je ve věku, ve kterém Peklo Moravy jezdí nejvíce účastníků, takže kdyby se s námi projel, bylo by to moc fajn.
V únoru jsem Emilovi zatelefonoval. Zrovna se balil na cyklokros do Dánska. Z telefonátu vyplynulo, že Emil o Pekle Moravy ví, a pomohly také jeho vazby na Moravskoslezský kraj. Výsledkem telefonátu bylo, že Emil účast na letošním 4. ročníku Pekla Moravy přislíbil. Během několika dní jsme si s Emilem ještě párkrát zatelefonovali, vyměnili si několik e-mailů a osobně jsme se v u něho doma v Lošticích setkali.

Pozvánka na 4. ročník Pekla Moravy | sobota 3. červen 2017.
Emil s námi 4. ročník Pekla Moravy absolvoval ve velké pohodě a tréninkovém tempu.
Večer s námi poseděl v hospodě.
Hlavním tématem byly samozřejmě zážitky z dnešní vyjížďky a cyklistika, ale probrali jsme i jiná témata.
Pro všechny zúčastněné to byl velmi příjemný a dlouhý den.