Jaroslav Kulhavý | Specialized Racing, ASC Dukla Praha, Jaroslav Kulhavy Cycling Team


Oslovit Jaroslava, aby se stal patronem jubilejního 10. ročníku Pekla Moravy, mě napadlo v létě roku 2022.
Vždy jsem usiloval o to, aby patronem této vyjížďky byl výborný cyklista, který má nějakou vazbu na region severní Moravy a Slezska, potažmo Beskydy nebo Jeseníky.
Jaroslav pochází z Ústí nad Orlicí ve východních Čechách, kde se také narodil. Ale obec Čeladná v Beskydech je jeho dalším domovem a ideálním místem pro trénink na horském či silničním kole, což by určitě potvrdili patroni Pekla Moravy z předešlých let – Adam Hansen a Vlastibor Konečný. Oba bydlí pár kilometrů od obce Čeladná ve městě Frýdlant nad Ostravicí. Tyto ideální podmínky pro cyklistiku byly důvodem, aby se Jaroslav v Čeladné a Beskydech rovněž zabydlel.
Myslím si, že je naprosto zbytečné, abych se na těchto webových stránkách rozepisoval o Jaroslavových cyklistických úspěších, poněvadž jejich věhlas je nesmazatelně zapsán ve výsledcích české a světové cyklistiky horských kol, ale zejména v srdcích všech fanoušků cyklistiky a sportu. Po olympijských hrách v Londýně a Riu de Janeiru se Jaroslavovo jméno v České republice dostalo také do povědomí lidí, kteří sport sledují málo či vůbec. Jeho úspěchy na olympiádách způsobily v celém Česku vlnu nadšení a velký zájem o jízdu na horském kole u dětí, ale i dospělých. Sám Jaroslav aktivně tento zájem podporuje účastí na mnoha akcích a setkáních. Doma v Ústí nad Orlicí založil také kvalitní cyklistický tým věnující se mládeži.
Spojit se s Jaroslavem kvůli jeho četným aktivitám nebylo úplně snadné, ale podařilo se to a Jaroslav patronát nad jubilejním 10. ročníkem Pekla Moravy přijal. Napsal mi, že se zřejmě nebude moci osobně vyjížďky zúčastnit. Možná nás nakonec překvapí a setkáme se s ním v sobotu 3. června. Pokud osobní setkání nevyjde, tak bude pro všechny úspěšné účastníky 10. jubilejního ročníku Pekla Moravy připraven pamětní list s Jaroslavovým podpisem.

Everesting v podání Jaroslava na Lysé hoře (1323 m n. m.) v Beskydech 22. května 2020.
Jaroslav musel v tomto dni 13x po sobě vyjet na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd,
aby pomyslně pokořil nejvyšší horu světa Mount Everest (8 848 m n. m.).
Splněním této výzvy vybral pro děti ze sociálně slabších rodin v charitativním projektu nadace Českého olympijského výboru 505 939 korun.
Foto: Michal Červený.
JAROSLAV KULHAVÝ CYCLING TEAM.
Tým zaměřený na mládež, který Jaroslav založil v roce 2014.
Jezdkyně a jezdci se v tomto týmu specializují na horská kola, silnici a cyklokros.
Zdroj: https://www.kulhavyteam.cz/
Občas se Jaroslav v rámci přípravy zúčastnil také silničních závodů.
Silniční závod Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš v roce 2022.
Jaroslav Kulhavý.
Jaroslav Kulhavý | přehled medailí.
Zdroj: Wikipedie, otevřená encyklopedie