Josef Černý | Quick-Step Alpha Vinyl


Patronát nad  letošním Peklem Moravy přijal aktuálně jeden z  nejlepších českých silničních profesionálů světové série World Tour Josef Černý z týmu Quick-Step Alpha Vinyl.
Josef, přezdívaný Black, je vítězem etapy na slavném Giro d’Italia, mistrem České republiky v silničním závodě i časovce, ale také vyhrál současně největší etapový závod pořádaný na území České republiky Czech Tour (dnes SAZKA Tour). Ve své kariéře získal i mnoho dalších vítězství a věříme, že jich nespočet ještě přidá.
Zajímavostí je, že se Black narodil ve Frýdku-Místku (nikoli v Praze, jak uvádějí oficiální webové stránky týmu Quick-Step Alpha Vinyl) a je odchovancem oddílu ACK Stará Ves nad Ondřejnicí, který Peklo Moravy pořádá. Na trati mezi Pradědem a Lysou horou najezdil Pepík, než odešel do světa velké závodní cyklistiky tisíce kilometrů, ať už tréninkových nebo závodních.
Bude-li mít štěstí, tak se s Blackem na kole můžete potkat v okolí Beskyd i v současnosti, protože pokud to Pepíkovi tréninkový a závodní program dovolí, přijíždí do Beskyd na návštěvu za svými rodiči. 

Josef Černý | Quick-Step Alpha Vinyl.