Když máš kole hodně rád | příběh Pepíka Hájovského


Když máš kolo hodně rád | příběh Pepíka Hájovského

Pepík Hájovský po celou dobu pořádání Pekla Moravy působil v roli kameramana a fotografa.
V minulosti ovšem patřil k velmi zapáleným cyklistům, kdy se úspěšně zúčastnil mnoha amatérských závodů. Peklo Moravy ale nemohl absolvovat ze zdravotních důvodů, které byly způsobeny velmi těžkým pracovním úrazem, jehož následky v pozdějších letech zapříčinily, že musel operativně podstoupit výměnu obou kyčelních kloubů.
Po endoprotéze a rehabilitaci druhého kyčelního kloubu se v říjnu 2022 začal cílevědomě připravovat na 10. ročník Pekla Moravy, který v červnu 2023 úspěšně absolvoval, za což mu patří velký obdiv a uznání. Po mnohaleté sportovní odmlce se dokázal kondičně a mentálně připravit na velmi těžkou cyklistickou vyjížďku, která přináší opravdu velké fyzické vyčerpání, ale i obrovské psychické vypětí v podobě jízdy ve skupině či dalších nástrah spojených se silniční cyklistikou.
Po celou vyjížďku jel aktivně a s velkým přehledem na čele přední skupiny, čímž potvrdil svou bohatou cyklistickou minulost, zkušenost a lásku k závodnímu kolu.
Svým počinem Pepík doložil, že i po dlouhodobých nepříjemných zdravotních problémech a náročných operacích se lze plnohodnotně vrátit do normálního života a ke sportování.

Pepík jako aktivní účastník Pekla Moravy v červnu 2023 a jako kameraman v roce 2016.