Propozice | Peklo Moravy | 2013-2023 | 11. ročníků = 0. ročník + 10. oficiálních ročníků

330 km | Praděd 1491 m n. m. | Lysá hora 1323 m n. m. | 4 500 m převýšení

Organizátoři tohoto cyklistického extrému se rozhodli nepořádat tuto akci jako klasický cyklistický závod, ale pouze jako cyklistickou vyjížďku, ve které každý účastník startoval na vlastní nebezpečí a sám si zajišťoval občerstvení, servis a případně doprovod. Důvodem byla extrémní délka a náročnost trasy, která by při oficiálním pořádání závodu na organizátory kladla nesplnitelné požadavky.

Odměnou účastníkům bylo zdolání nejvyššího vrcholu pohoří Jeseníků a Moravskoslezských Beskyd a ujetí velmi dlouhé vzdálenosti. Pokud účastník zdolal trasu v časovém limitu 18 hodin, obdržel po dojetí do cíle ve Sportovním areálu Sokolík po nahlášení dat ze svého cyklistického počítače pamětní list o absolvování trasy na ručně vyrobeném papíře z Ruční papírny ve Velkých Losinách. Na pamětním listu bylo uvedeno jméno účastníka, ujetá vzdálenost a čas (nikoli pořadí). Pamětní list byl rovněž opatřen razítky či podpisy partnerů.

Účastníci mohli vyjížďku absolvovat na základě doporučené trasy organizátorů. Mohli ale také jet po vlastní trase, kterou si sami zvolili.

Peklo Moravy | individuálně

Pokud zájemcům nevyhovoval oficiální termín, tak měli možnost absolvovat Peklo Moravy individuálně či v menší skupině v kruhu svých blízkých přátel a kamarádů.
K obdržení pamětního listu zaslali na mail organizátora data ze svého cyklistického počítače a poté jim byl vyhotoven pamětní list, který si vyzvedli ve sportovní prodejně Jump Sport ve Frýdku-Místku nebo stáhli z webových stránek.
Na mail organizátora měli možnost zaslat ze své jízdy fotky, video, případně se podělili o své zážitky.

Trasa

Z Frýdku-Místku na Praděd a dále zpět přes Frýdek-Místek na Lysou horu a poté návrat do Frýdku-Místku (délka cca 326 – 330 km, převýšení cca 4500 m)

Organizátoři

ACK Stará Ves nad Ondřejnicí (Marek Šimoňák, hlavní pořadatel)
Jump Sport Frýdek-Místek (Tomáš Bohatý)
ACK Stará Ves nad Ondřejnicí (Karel Nepraš)

Partneři

Časopis silniční cyklistiky 53×11 (mediální partner)
Senátor ing. Leopold Sulovský (první Čech, který zdolal Mount Everest)
ACK Stará Ves nad Ondřejnicí (cyklistický oddíl věnující se výchově mládeže)
Adam Hansen – Lotto Soudal (australský profesionální silniční cyklista. Účastník Pekla Moravy 2016. V roce 2012 jako 32. v historii dokončil během jednoho kalendářního roku všechny Grand Tour. V roce 2013 vyhrál sedmou etapu Giro d’Italia, v roce 2014 pak devatenáctou etapu Vuelty a Espana. V roce 2015 překonal rekord v počtu dokončených Grand Tour v nepřerušené řadě za sebou. Tento rekordní zápis se zastavil na čísle 20)
VIDA PRINT (sponzor)
Múzeum Oravakafe – Krušetnica (sponzor)

Odměna | Pamětní list

Pro úspěšné účastníky byl odměnou pamětní list na ručním papíře z Velkých Losin se jménem účastníka a jeho časem a průměrnou rychlostí + 2 ks samolepek na rám jízdního kola

Účastníci

Zájemci, kteří ke dni výjezdu dovršili 18 let
(mladší pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce)

Trasa

Účastníci si mohli zvolit vlastní trasu při dodržení následujících podmínek
Jelo se ve směru Frýdek-Místek – Praděd – Frýdek-Místek – Lysá hora – Frýdek-Místek.
Účastníci zasílali pořadatelům ze svého mobilního telefonu informaci o dosažení vrcholu Pradědu a Lysé hory.
Čas při průjezdu Frýdkem-Místkem jim byl zapsán ručně po projetí kontroly ve sportovním areálu restaurace Sokolík. Stejně tak čas v cíli (ve sportovním areálu restaurace Sokolík) jim byl zapsán ručně

Výstroj a výzbroj

Kolo ve vynikajícím technickém stavu (doporučeno bylo závodní cyklistické kolo), mobilní telefon, pomocí kterého účastníci pořadatelům zasílali informace (informaci o poloze, kde se zrovna nacházejí), peníze, náhradní duše, lepení, pumpa, přilba, minimálně dva bidony, osvětlení (přední, zadní), svačina

Čas startu

jezdilo se v sobotu, start byl určen na 04:55 hodin (před sportovní prodejnou firmy Jump Sport Frýdek-Místek)

Prezentace

probíhlala ve sportovní prodejně Jump Sport v Místku v pátek celý den a v sobotu od 04:00 do 04:45 hodin

Časový limit

časový limit byl stanoven na 18 hodin (ukončen byl ve 22:55 hodin).
Vyjížďku bylo také možné ukončit ve sportovním areálu restaurace Sokolík po návratu z Pradědu a nepokračovalo se již na Lysou horu. Zde také byla možnost opravy technické závady, která vznikla na trati Frýdek-Místek – Praděd – Frýdek-Místek. Opravu prováděli mechanici firmy Jump Sport
Cíl vyjížďky byl také ve sportovním areálu restaurace Sokolík

Upozornění

každý účastník tohoto výjezdu startoval na vlastní nebezpečí, pořadatel nezajišťoval po trase žádné občerstvovací stanice či jinou pomoc účastníkům a nenesl jakoukoli odpovědnost v případě mimořádné události

Peklo Moravy 2017 (4. ročník) – sobota 3. červen 2017.